Brain storming o cyrkulacji jachtem

❗ 𝗨𝗪𝗔𝗚𝗔 𝗞𝗢𝗡𝗞𝗨𝗥𝗦/𝗕𝗥𝗔𝗜𝗡𝗦𝗧𝗢𝗥𝗠𝗜𝗡𝗚 ❗ Do wygrania zniżki na nasze kursy „Skippers Hell Week” oraz „Wirtuozi Katamaranów Pogromcy Tropików” a także warsztaty weekendowe „Docking Master” 🤩.
 
ZADANIE:
 
👉 Opisz krok po kroku jak dokonać manewru pokazanego na zdjęciu, czyli wypłynięcie jachtem, obrót o 180 stopni (a nie 360 stopni – patrz uwagi na końcu tego posta) i zacumowanie rufą przy pirsie po przeciwnej stronie. Założenia i informacje o momencie rozpoczęcia manewru:
 
✅ jacht wystartował tak jak pokazuje górna zielona strzałka i chciał skręcać w lewą część zdjęcia by wypłynąć z portu ale ktoś zajechał mu drogę gdy ma dziób plus minus tam gdzie lierka „O” słowa „obrót” z napisu na zdjęciu. Od tego momentu zaczynamy szukać rozwiązania co robimy dalej (a nie od momentu gdy stoi przy kei)
✅ śruba lewoskrętna
✅ mały efekt śruby
✅ brak steru strumieniowego
✅ możesz wykonać tylko jedno zatrzymanie/zmianę kierunku ruchu (nie licząc zatrzymania się na sam koniec)
✅ pamiętaj, że muringi widoczne na zdjęciu to tylko ich część nad wodą, musisz doliczyć także to, co może zatrzymać Twój kil/ster/śrubę dalej (podwodną, niewidoczną na zdjęciu część liny muringowej).
✅ nie możesz wpłynąć na obszar zamalowany czerwonymi liniami (z jednej strony jest koniec portu a z drugiej, ktoś niespodziewanie zajechał Ci nagle drogę podczas wypływania, np. szybka motorówka, itp. bo Twój plan zakładał po prostu wypłynięcie z portu dziobem w lewą część obrazka)
✅ po w/w zajechaniu Ci drogi nie możesz wrócić rufą w miejsce, z którego wypływałeś/łaś, bo efekt śruby Ci na to nie pozwoli (śruba lewoskrętna = na wstecznym ściąga Ci rufę na prawą burtę)
UWAGA – to jest realne zdarzenie z naszego kursu (zrobiliśmy to na wodzie), osoby, które brały w nim udział, prosimy o nie podpowiadanie :). Dzięki!
 
👉 Odpowiedzi wpisujemy w komentarzach tylko i wyłącznie tutaj: https://www.facebook.com/BlueWaterClub/posts/5395881293760679
 
📣 Rozwiązanie konkursu nastąpi 03.02 podczas naszego webinaru „Zacieśniona cyrkulacja level PRO cz. 2” (szczegóły na jego temat znajdziesz tutaj: https://www.bluewaterclub.pl/webinary/).
 
🏆 Jak zawsze nagrodzimy najlepsze, najdziwniejsze i najśmieszniejsze propozycje rozwiązania :).
 
Powodzenia! 💪
*Na naszych kursach ćwiczymy w praktyce m.in. liczne nietypowe manewry manewry portowe, także awaryjne, w najciaśniejszych miejscach, między innymi ciasno ustawionymi jachtami po bokach i na przeciw naszego pirsu. Zapraszamy do udziału.
Brainstorming o cyrkulacji jachtem
Chcesz abyśmy dali Ci znać o kolejnych ciekawych zadaniach/brain stormingach tego typu? Wpisz poniżej swój adres e-mail a dodamy Cię do naszej grupy szkoleniowej  (nie mylić z naszym ogólnym Newsletterem – jeśli jesteś zapisany na ogólny Newsletter a nie zapiszesz się do grupy szkoleniowej poniżej, nie otrzymasz tych informacji). Obowiązuje polityka prywatności, możesz samodzielnie wypisać się w każdej chwili.

POZNAJMY SIĘ

Nagrody i wyróżnienia

Laur Konsumenta za rejsy morskie

Gwarancja stysfakcji

94%

uczestników ocenia nas co najmniej na 5/6
(dane z badań ankietowych za lata 2008-2014)

Kursy przyjazne środowisku

Rejsy przyjazne środowisku

Dzień Dobry TVN

Opowieści o rejsach morskich pod żaglami

Rozmowy z Blue Water Club-em

Oceny Uczestników

Opinie uczestników rejów morskich Blue Water Clubu
Oceny klientów rejów morskich Blue Water Clubu

AKTUALNOŚCI NA TEMAT
rejsów i kursów żeglarskich
oraz czarterów jachtów

AKTUALNOŚCI NA TEMAT
rejsów i kursów żeglarskich
oraz czarterów jachtów

ODPOWIEDZI DO ZADANIA

Możesz komentować będąc zalogowany/a do Facebooka (okno powyżej i poniżej) lub pisać jako Gość bez logowania (tylko okno poniżej), wybierając kolejno pola jak w instrukcji:

Komentarze-instrukcja

Możesz komentować będąc zalogowany/a do Facebooka lub pisać jako Gość bez logowania, wybierając kolejno pola jak w instrukcji:

Komentarze-instrukcja

UWAGA – komentarze użytkowników zalogowanych pojawiają się od razu, komentarze publikowane jako Gość dopiero po zatwierdzeniu (narzuca do system Disqus a nie my). Dziękujemy za cierpliwość albo za zalogowanie się 🙂

WAŻNE – jeżeli publikujecie jako Gość, podawajcie swoje prawdziwe e-maile (spokojnie, tutaj się one nikomu nie pokarzą) gdyż to na nie system wysyła Wam powiadomienia o odpowiedziach na wsze posty, itp. Dzięki! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.