Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

rejsy morskie pod żaglami

tu jesteś: Oferta > Rejsy morskie > Rejsy Grecja >Trasa naszych rejsów w Grecji

Trasa naszych rejsów w Grecji

Rejsy w Grecji: | Informacje ogólne | trasy rejsów w Grecji | terminy i ceny | rejs po Cykladach dzień po dniu

Niniejsza trasa została opracowana w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenia oraz średnie warunki pogodowe i możliwości organizacyjne na tym akwenie. Nie należy jej jednak traktować jak rozkładu jazdy promu, tudzież ramowego programu. Wystarczy, że np. wiatr powieje mocniej/słabiej (albo wcale) lub z innego kierunku a cały rejs w Grecji może wyglądać zupełnie inaczej (również z innych powodów). Jest to również jedynie ogólny rys - nie trzeba go będzie realizować z zegarkiem w ręku - wszystko zależeć będzie ostatecznie m.in. od chęci i sprawności załogi. Niniejszego planu nie należy zatem rozumieć jako obietnicy, gwarnacji itp. Zarówno miejsca jak i to czy/kiedy w nich będziemy, w jakiej kolejności, oraz co i kiedy będziemy tam robić zależeć będzie bowiem od wielu czynników, choć zwykle tak właśnie wygląda większość naszych rejsów :).

11-sto dniowy rejs w Grecji po Cykladach:

  Ateny dzień 1
 

Po przyjeździe, zaokrętowaniu, rozpakowaniu się, zaprowiantowaniu i wstępnym szkoleniu (zasady bezpieczeństwa, obsługa instalacji jachtowych, sprawy organizacyjne itp.) następuje zwykle wieczorna impreza integracyjna.


  Ateny - Serifos dzień 2
 

Tego dnia czeka nas żegluga w kierunku typowej greckiej wyspy Serifos. Przed nami białe domki, kręte uliczki, drzewa oliwne i niezapomniany nastrój portowego bulwaru :).


  Serifos - Paros dzień 3
 

Po porannych zakupach i zatankowaniu wody, dziób jachtu skierujemy w stronę jednej z urokliwych zatok na południu wyspy Paros.


  Paros - Ios dzień 4
 

Z Paros pożeglujemy na słynną wyspę Hipisów - Ios. To właśnie tutaj mieli oni swoją ostatnią w Europie komunę, a sama wyspa do dziś ściąga co roku licznych wielbicieli swobody i dobrej zabawy. Ios to niezliczone wąskie uliczki tworzące prawdziwy labirynt usytuowany na kilku poziomach wzgórza skrywającego główny plac Chory (stolicy wyspy). Na wielbicieli nocnych tańców czeka tutaj wieczorem kilkanaście mini-klubów ze wszelkimi możliwymi odmianami muzyki. :) Zanim przyjdzie jednak czas na zabawę Ios zachwyci nas bezmiarem białych domków, smaczną kuchnią i wyspiarską atmosferą. Niedaleko jachtu czekać też będzie na nas spora plaża.


  Ios (zwiedzanie wyspy) dzień 5

Tego dnia wynajętymi przy porcie autami udamy się na podbój wyspy. Przed nami... sporo niespodzianek :)


  Ios - Santorini dzień 6

Z Ios kontynuujemy nasz rejs w Grecji płynąc ku wulkanicznej Santorini, słynącej z możliwości zobaczenia zastygłego krateru wulkanu i pobliskich gorących źródeł, przejażdżek na osiołkach i (a może przede wszystkim) zapierających dech białych miasteczek przyklejonych do zboczy stromych wulkanicznych klifów. Kręte uliczki, kawiarenki i restauracje, oraz dodający skrzydeł widok ze szczytu klifów (całe życie toczy się na Santorni kilkadziesiąt metrów ponad poziomem morza) pozostaną w naszej pamięci do końca życia (i o jeden dzień dłużej ;)). Nasz pobyt na Santorini nie będzie mógł się oczywiście obejść bez wieczornego wina i owoców morza w jednej z zatopionych pośród skał restauracji z widokiem na cały antyczny świat.


  Santorini - Milos dzień 7

Żegnając Santorini kierujemy się w stronę kolejnego obowiązkowego punktu każdego szanującego się rejsu na Cykladach - wyspy Milos. Po drodze do portu w Adamas czekają na nas zapierające dech formacje skalne Klefiko, przy których zatrzymamy się na obiad i nurkowanie. Pozostawiając sobie eksplorację wyspy na kolejny dzień, wieczór spędzimy na plaży oraz zwiedzając Adamas.


  Milos (zwiedzanie wyspy) - Hydra dzień 8
 

Kolejny dzień i kolejne wrażenia. Wynajętymi samochodami/skuterami/quadami ruszamy na podbój wyspy. Przed nami katakumby w Klima, białe wapienne plaże Sarakiniko (ich formacje to wręcz księżycowy krajobraz) oraz obowiązkowa wizyta na czerwono-żółto-zielonej plaży Paleohori na SW krańcu wyspy. Turkus wody przypomina tutaj nieraz ten z Karaibów, a mieniące się poprzekładanymi jak lazania kolorami klify, przenoszą nas w scenerię rodem z kanionu Kolorado. Dla chętnych będzie także istniała możliwość nurkowania z butlą w miasteczku Pollonia (pod okiem profesjonalnego instruktora i po uprzednim przeszkoleniu. Doświadczenie nurkowe nie jest wymagane). Wieczorem tymczasem, pod osłoną gwiazd, wyjdziemy w morze w kierunku legendarnej Hydry (lub Kythnos). Mając księżyc za przewodnika, z dala od łuny miast, dane nam będzie zobaczyć  jak naprawdę wygląda zapierająca dech droga mleczna, wymalowana na atramentowym greckim niebie, w otoczeniu gwiazd w ilości nie pozwalającej im zmieścić się na widnokręgu.


  Hydra (zwiedzanie wyspy) dzień 9
 

Tego dnia docieramy do ukrytej między skałami Hydry - uroczego, malowniczego portu na wyspie o tej samej nazwie. Hydra, uznana ostatnio przez National Geographic za jeden z 5 najpiękniejszych portów żeglarskich świata, to miejsce bez samochodów, motocykli a nawet dróg do jakich przyzwyczaiły nas wielkie miasta (jako taksówki do mini-hoteli kursują tutaj... osiołki). :) Hydra to także malownicza, nieskalana nowoczesnością architektura oraz cały bezmiar klimatycznych barów, restauracji i kawiarni. Wystarczy się tylko ładnie uśmiechnąć do skippera, aby zaprowadził do naszej kulinarnej perełki na końcu miasteczka (nota bene również docenionej ostatnio przez NG). Nadziewane papryki i pomidory, grillowane cukinie oraz bezmiar ryb i serów w całej Grecji nie smakuje tak, jak tutaj. Przy odrobinie szczęścia trafimy także na lokalne przygrywki na harfie (!) lub skrzypcach. :)


  Hydra - Ateny dzień 10
 

Czas wracać - przed nami żegluga z Hydry do Aten. Po drodze zatrzymamy się jeszcze jednak na pożegnalne nurkowanie w jednej z tutejszych zatoczek stanowiących ostatni punkt trasy naszego rejsu w Grecji.


  Ateny dzień 11
 

Po porannym wyokrętowaniu, w zależności od daty i godziny wylotu jedziemy prosto na lotnisko albo spędzamy czas na plaży, w barze lub zwiedzając Ateny. W naszych głowach zaczyna się tym czasem kołatać pytanie - dokąd za rok? :)

Dołącz do nas na Nasza strona na facebooku

Rejsy w Grecji: | Informacje ogólne | trasy rejsów w Greccji | terminy i ceny | rejs po Cykladach dzień po dniu

Kontakt:
Blue Water Club
www.BlueWaterClub.pl
e-mail: info@bluewaterclub.pl
tel.: +48 518 483 217 (pn - pt, 09:00 - 17:00)
strefa czasowa: UTC + 01:00
skype: blue.water.club

Wszelkie prawa zastrzeżone. Powyższe informacje nie stanowią oferty handlowej. Powyższe informacje mają jedynie charakter orientacyjny i nie stanowią informacji pisemnych. Powyższa propozycja nie jest ofertą a jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy. Mapa strony: sitemap

 
 

INFORMACJE DNIA

PROMOCJA - rejsy po Karaibach 200 EUR taniej! Szczegóły tutaj: rejsy po KaraibachLAUR KONSUMENTA


Laur Konsumenta - Odkrycie Roku 2014

Laur Konsumenta jest wyjątkowo ważną dla nas nagrodą, będącą potwierdzeniem najwyższego poziomu satysfakcji klientów z naszych usług. DZIĘKUJEMY!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: Laur Konsumenta dla BWCDZIEŃ DOBRY TVN

Blue Water Club w Dzien Dobry TVN

Blue Water Club w Dzień Dobry TVN.ZDJĘCIE SEZONU

Zdjęcie dnia

Zdjęcie sezonu: Wachta kotwiczna :)

Wiecej zdjęć z rejsów morskich znajdziesz tutaj: galeriaZOBACZ TAKŻE:

Filmy z rejsów morskich: Słoneczna Chorwacja vol. 1 :)

 

Filmy z rejsów morskich: Słoneczna Chorwacja vol. 2 :)


OPINIE ZAŁOGANTÓW

Tomasz Janisiewicz: Bardzo udany rejs morski, w czasie którego było dużo żeglowania. Kapitan jachtu fantastyczny, z bardzo dużą wiedzą, świetnie dbający o atmosferę podczas rejsu. Zawsze przyjazny, zawsze uśmiechnięty :)

Więcej opinii o naszych rejsach morskich znajdziesz tutaj: opinie załogantów


NEWSLETTER
FACEBOOK