Akweny i liczba dni rejsów w Grecji

Liczba dni podczas rejsów w Grecji

Nasze rejsy w Grecji po Cykladach celowo trwają zazwyczaj 11 dni gdyż podczas tygodniowego rejsu nie sposób odwiedzić najpiękniejszych miejsc na Cykladach (lub cały rejs odbywa się wówczas „w biegu” i ogranicza jedynie do „odhaczania” a nie zwiedzania kolejnych wysp). Tak krótkie rejsy nie dają możliwości poczucia prawdziwego klimatu Cyklad.

Celowo nie organizujemy także rejsów po Zatoce Sarońskiej, gdyż (poza Hydrą) specjalnie nie róźni się ona np. od Chorwacji. Na Cykladach wpadamy tymczasem w prawdziwy zachwyt i to po kilka razy dziennie…

Jeżeli urlop lub budżet nie pozwala Ci jednak na tak długi wyjazd, sprawdź koniecznie naszą ofertę 8-mio dniowych rejsów po Wyspach Jońskich – „Greckich Karaibach” (szczegóły tutaj: rejsy po Wyspach Jońskich) oraz przemyślanych 8-mio dniowych tras „minimum” po BLISKICH Cykladach.

Trasa i atrakcje na rejsach w Grecji

Podczas rejsów w Grecji czeka na nas cały przekrój żeglarskich atrakcji: zielone wyspy Zatoki Sarońskiej, nieziemskie krajobrazy Milos i strome zbocza wulkanicznej Santorini, zabawa na słynnej wyspie hippisów Ios i wiele, wiele więcej. A przecież… to dopiero początek naszej przygody 🙂

Miejsca, w które was zabierzemy, nie mają przed nami tajemnic. Podczas każdego z naszych rejsów w Grecji chętnie pokażemy wam także to, czego nie znajdziecie nie tylko w masowych przewodnikach po Cykladach ale nawet w większości typowo nautycznych wydawnictw, czyli nasze ulubione, tajne zakamrki :).

hydra-min
milos2-min
grecja-min

TRASA A (10 dni):
Ateny – Serifos – Paros – Ios (słynna wyspa hipisów i nie tylko) – Santorini (miasteczka na klifie, wulkan, osiołki) – Milos (nieziemskie klify Klefiko i wielobarwne plaże/skały: czerwone Paleohori, księżycowe Sarakiniko, Sykia…) – Hydra – Ateny

Więcej informacji o trasie dzień po dniu znajdziesz: TUTAJ

TRASA A2 (8 dni):
Ateny – Kythnos – Serifos – Milos – Hydra – Poros – Ateny

TRASA B (11 dni):
Ateny – Syros – Mykonos – Naxos/Paros – Santorini (miasteczka na klifie, wulkan, osiołki) – Milos – Hydra – Ateny

TRASA C (11 dni):
Ateny – Kythnos – Mykonos – Amorgos – Ios – Santorini (miasteczka na klifie, wulkan, osiołki) – Milos – Hydra – Ateny

WAŻNE – TRASA C dotyczy rejsu, „typowo żeglarskiego”, przeznaczonego dla osób, które szukają nieco więcej żeglowania „samego w sobie”, nocnego pływania, wacht morskich, nawigacji na papierowych mapach, itp. bez konieczności odmrażania sobie czterech liter na Bałtyku :). Na ten rejs nie wymagamy co prawda wcześniejszego doświadczenia, ale warto przygotować się na to, że będzie on nieco inny niż pozostałe.

Ostateczna trasa rejsu morskiego zależy od warunków atmosferycznych i sprawności załogi.

Ceny przelotów na rejsy w Grecji

bilety_lotnicze_www-min

UWAGA – Ryanair lata z Modlina już od 600 zł (w wybranych terminach i w przypadku rezerwacji biletu z odpowiednim wyprzedzeniem)! Dodatkowo, jako jedyna firma w Polsce, oferujemy rejsy w Grecji z możliwością skorzystania z GWARANCJI CENY BILETU LOTNICZEGO (!). Niezależnie od wybranego terminu rejsu, jeżeli zgodzisz się na możliwość przelotu +/- 1-2 dni przed/po terminie rozpoczęcia/zakończenia rejsu (choć często możliwy jest także przelot dokładnie w datach rejsu) za zakup biletu lotniczego zapłacisz maksymalnie 1095 zł (często ta cena będzie jednak znacznie niższa!) nie tylko „tanimi liniami” ale także korzystając ze „standardowych” przewoźników.

Liczba miejsc dostępnych w ramach gwarancji jest ograniczona i dotyczy jedynie lotów z Polski (czasami także z Berlina lub Pragi jednak wylot z zagranicy nie jest obowiązkowy). W trakcie ewentualnych dodatkowych dni przed/po rejsie warto skorzystać z możliwości zwiedzenia Aten (posiadamy informacje na temat sprawdzonych miejsc noclegowych w cenach od 10 EUR/os./noc).

SZCZEGÓŁY